Zkrácená tisková zpráva

Jízdy pravidelnosti historických a závodních vozidel LIBROS FESTIVAL RYCHLOSTI

LIBROS FESTIVAL RYCHLOSTI 2012, 9.6.2012, 1. ročník - mezinárodní jízdy pravidelnosti historických a závodních vozidel. Tato společenskokultůrněsportovní akce je se svým programem velice atraktivní nejen pro návštěvníky, ale i pro účastníky. Cílem je posílení tradice těchto závodů v Ostravě a tím přispět k zvýšení atraktivity Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Tyto jízdy pravidelnosti historických a závodních vozidel jsou ojedinělé nejen v České republice, ale i v Evropě. Svým obsahem jsou zaměřené na rodiny s dětmi a mají prezentovat um našich předků v pohybu. Pro zvýšení atraktivnosti této akce bude souběžně se závodem probíhat soutěž elegance historických vozidel, veterán burza, prezentace partnerů a doprovodný kulturní program. Více informací a popis akce viz.: www.oldracing.czTisková zpráva

Jízdy pravidelnosti historických a závodních vozidel LIBROS FESTIVAL RYCHLOSTI

Stáhnout text jako PDF

Nablýskané limuzíny, sportovní i závodní automobily a motocykly, na nichž jezdili či závodili naši dědečkové. To budou lákadla, která přivedou v sobotu 9.6.2012 do Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava stovky automobilových a motocyklových fandů a sběratelů. A nebudou zde jenom muzeální kousky na dívání, téměř všechna vozidla jejich majitelé proženou na závodním okruhu a každý z nich se bude snažit co nejlépe umístit v I. ročníku LIBROS FESTIVALU RYCHLOSTI – jízdy pravidelnosti historických a závodních vozidel.

V každé jízdě budou závodit minimálně čtyři stejně výkonné stroje ve své příslušné kategorii. Po odstartování jezdci projedou minimálně tři okruhy, kde ve dvou libovolných okruzích se jim změří časy, které se od sebe odečtou. Jezdci absolvují minimálně dvě jízdy. Vítězem se stane ten, kdo bude mít nejnižší celkový součet rozdílu časů z dané jízdy.

Tato akce je ojedinělá v České republice, ale také i v Evropě a přispívá ke zvýšení společenské prestiže Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Tento I. ročník je svým programem určen nejen pro dospělé, ale i pro celé rodiny s dětmi a má prezentovat um a šikovnost našich předků v pohybu. Pro zvýšení atraktivnosti bude souběžně s jízdami pravidelnosti probíhat soutěž elegance historických vozidel a burza dílů k těmto vozidlům.

Během této akce se uskuteční také celá řada doprovodných akcí včetně exhibice Libros Tatra teamu a večerního ohňostroje.

Široká veřejnost bude mít možnost strávit příjemnou sobotu, během níž se určitě pobaví celé rodiny. Pozvání přijala řada známých osobností mezi sběrateli historických vozů, ale i osobnosti bývalých a současných automobilových a motocyklových závodníků.

Za přípravou této prestižní akce stojí také obrovské nadšení místních fandů. LIBROS FESTIVAL RYCHLOSTI zaštítil Rotary Club Ostrava International.

Více informací a podrobný rozpis programu naleznou zájemci na webové adrese www.oldracing.cz.Dopis bývalého prezidenta Rotary Clubu Ostrava International

Stáhnout text jako PDF

Vážení přátelé automobilového sportu,

když jsem byl požádán, aby náš ROTARY klub poskytl záštitu nad pořádáním LIBROS FESTIVALU RYCHLOSTI, neváhal jsem ani okamžik a přislíbil jsem i aktivní účast na této jistě zajímavé akci z několika důvodů.

Sám jsem se aktivně mnoho let pohyboval v automobilovém sportu, který mi přinášel mnoho osobního uspokojení. Nesmírně si vážím lidí, kteří se ve svém volném čase věnují časově i finančně náročnému koníčku a zachovávají tak pro příští generace technické skvosty, které jsou svědkem řemeslné zručnosti i technického umu minulých generací výrobců automobilů i motocyklů. A protože české země patřily k průkopníkům při vývoji i výrobě motorových vozidel, nalezla tato záliba mnoho příznivců v současné generaci. Mezi českými sběrateli je celá řada unikátních vozidel, které bude mít možnost široká veřejnost shlédnout na této velmi pečlivě připravované akci.

Aby se zvýšila atraktivita tohoto podujatí, rozhodli se pořadatelé zařadit i jízdy pravidelnosti motocyklů a automobilů a dát tak možnost zájemcům si i zdravě zazávodit.

Přeji proto jménem svým i celého našeho klubu úspěch při realizaci tohoto náročného projektu, hezké počasí, hodně návštěvníků i vystavovatelů a přátelskou atmosféru, která i v budoucích létech přiláká do Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava co největší počet zajímavých vozidel, nejen z naší republiky, ale i z okolních zemí.

Doc.PhDr. Jaromír Pavlíček, CSc.
ROTARY CLUB OSTRAVA INTERNATIONAL